Backlink İnşası Yapmanın İpuçları

Dikkat: Burada yazılan materyaller konuk yazarımız tarafından yazılmıştır, yayınlanan içerikler SEOengine Dijital Performans Servisleri ve Yayıncılığı ile kesinlikle bir tutulamaz.

Bir çok web sayfası backlinkler’den yola çıkarak arama motorlarında ilk sıraya çıkıyor, ancak backlink alacakları sitelere dikkat edilmemesi sonucunda 1 haftalık liderlik koltuğundan gerilere doğru geriliyorlar. Backlink alacağımız site kadar, backlinkmizin süreside önemli’dir, 5 vermek yerine ucuz olsun diye 3 veren siteler sonrasında koşa koşa en baştan inşa yapmaya çalışıyor ama bu çalışmalar artık nafile kalıyor.


Backlink Nedir? 

A sitesinden B sitesine verilen linklere backlink adı verilir. Sitenize ne kadar çok backlink gelirse arama motoru botları sitenizi daha sık ziyaret ederek daha sık index almanıza ve sıralamalarda yükselmenize aracı olur.

Backlink İnşası Nasıl Yapılır? 

Bir çok web sitesin’den zamanla alınan linklere ve zaman içerisinde sayısı yükselen linkler “Backlink İnşası ” denir.

Backlink Alınacak Web Sitesinin Seçimi 

Ucuz olsun diye asla ziyaretçisi düşük olan sitelere link vermeyin, mümkün olduğunca ziyaretçisi sayısı yüksek olan sayfalardan linkler , backlinkler , tanıtım yazıları satın almaya çalışın. Bu lafımı yanlış anlamayın aynı gün içerisin’de 1000 tane link almanın bi lüzumu yok. Hafta’da 2 link ayda 8 link yapar zaman içerisinde bu sayıyı yükseltirsiniz. Şimdi gelelim backlink alacağımız sitelerin nasıl olacağına.

  • Prestiji ve ziyaretçisi yüksek siteler olmalıdır.
  • Arama motorları tarafından daha sık index alarak ilk sayfalarda olmalıdır.
  • Linklerin hangi siteden alındığı değil ne kadar kalıcı olacağıdır.

 

Linkler silinirse eski etkisini kaybeder ama kaldığı süre ve arama motoru örümceklerinin bu linki görüp görmediği konusu önemlidir.

Yorum Yapabilirsiniz

Onay yazın: