Link İnşası Sürecinde Kaliteli Backlink Bulma Teknikleri Nedir?

yuksek-kaliteli-backlinkler-nasil-alinmalidir

Backlink kalitesi, link inşası uygulamaları sırasında diğer web sitelerinden elde edilen kaliteli ve otoriter referans bağlantılardır. Kaliteli backlinkler, anahtar kelimelerde yükselme sağlar, gelen trafikler ile birlikte dönüşümleri artırır, metrikleri yükseltir, algoritmalarda avantaj sağlar ve Kalıcı SEO süreçlerinde başarı oranını artıran yegâne faktörlerin başında gelir.

SEO’da Kaliteli Backlink Neden Bu Kadar Önemlidir?

Backlink bir nevi tavsiye edilen link anlamınada gelmektedir ve gelen kaliteli backlinklerin bu yüzden Google açısından önemi çok büyüktür.

Kaliteli bir backlink bağlantısına şöyle tanımlanabilir:
Siz bir alışveriş merkezine gittiniz fakat bu alışveriş merkezi kalitesiz, gelen ürünler bozulmuş, süresi geçmiş, ifla olmaz hale gelmiş. Kokuyor… Ne yaparsınız? direk oradan kaçarsınız.

Şimdi iyi bir alışveriş merkezine geldiniz, hiç bir yerde olmayan ürünler gelmiş bunları çok beğendiniz ve alıyorsunuz.

Backlink’de kalite unsuruna bir diğer örnek şudur:
Patronsunuz ve iş yerinize elaman arıyorsunuz. Aynı işi bilen 100 kişi başvuru yapıyor ve başvuru 100 kişiyi de kabul ediyorsunuz. Ne olacak? buna ne maddi durum ne de başka bir şey yeter.
Patronsunuz ve iş yerinize eleman arıyorsunuz. Aynı işi bilen 100 kişi başvuru yapıyor. Hepsini alır mısınız? içlerinden en iyilerini seçmek zorundasınız.
Aradaki farka bir bakın! Aynı şekilde sitemizin aldığı referans bağlantılarda bu şekilde önem teşkil etmektedir.

Otomatikleştirilmiş Sistemlerden Uzak Durun

Link inşası programlarını kullanmayı bilmiyorsanız sakın kullanmayın, çünkü bunun sonucunda web sitenizi çöpe atabilirsiniz. Kaliteli bir backlink profili oluşturmak için iyileştirmelerinizi otomatikleştirmeden el ile gerçekleştirmeye çalışın, böylece risk oranını en aza indirip, elde edilen performansı ikiye katlayabilirsiniz.

Hangi Backlinkler Kaliteli Olmayan Backlinklerdir?

kaliteli-olmayan-backlinkler

Görüldüğü gibi, Blog Backlink Programı kullananlar fiyaskoya uğrayacaklardır.

Blog Backlinklerin Geneli Kaliteli Backlink Değildir!

Çünkü site içerisinde birden çok link verilmiş, sizin linkiniz olsa ne olur? Orada binlerce bağlantı varken sizin bağlantınızı eklemeniz web sitenize çok büyük bir fayda getirmez. Yinede biraz faydalı olabilir ancak, bloglardan referans bağlantılar elde etmek için gecenizi gündüz etmenize değmez.

Google doğallığa ve kaliteye her zaman önem veriyor, sonrasında kalıcı bir otorite oluşturuyor, buradada aynı şekildedir. Eğer sitenizin referans bağlantısı çok az link olan bir sayfada yayınlanırsa, web sitenize gelen kaliteli bir backlink’e sahipsiniz anlamına gelir. Kaliteli referanslar mutlaka fayda sağlar ve arama sonuçlarında hızlı yükseliş kaçınılmazdır.

Yorum Yapabilirsiniz

Onay yazın: